SV460K23BL1
Part Number:
SV460K23BL1
Description:
SV 460 K 23 B L1
Capacitance @ Frequency :
1080 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
728J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V