SV420K23BL1
Part Number:
SV420K23BL1
Description:
SV 420 K 23 B L1
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
670J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial, Disc
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V