SV320K23BL1
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SV320K23BL1
Category:
Varistors, MOVs
Description:
SV 320 K 23 B L1
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1520 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
611J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V