CVQ510K23BL1
Part Number:
CVQ510K23BL1
Description:
CVQ 510VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
582J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V