CVQ420K23BL1
Part Number:
CVQ420K23BL1
Description:
CVQ 420VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
950 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
515J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V