CVQ275K23BL1
Part Number:
CVQ275K23BL1
Description:
CVQ 275VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
1600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
370J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V