CVQ300K23BL1
Part Number:
CVQ300K23BL1
Description:
CVQ 300VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
1300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
426J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V