CVQ420K20BL1
Part Number:
CVQ420K20BL1
Description:
CV+ 420 K 20 B L1
Capacitance @ Frequency :
620 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
12 kA
Energy :
460J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V