CVQ460K20BL1
Part Number:
CVQ460K20BL1
Description:
CV+ 460 K 20 B L1
Capacitance @ Frequency :
560 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
12 kA
Energy :
500J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V