CVQ175K23BL1
Part Number:
CVQ175K23BL1
Description:
CVQ 175VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
2500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
235J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V