CVQ140K23BL1
Part Number:
CVQ140K23BL1
Description:
CVQ 140VRMS 23MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
3200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V