DV35K4032R2
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
DV35K4032R2
Category:
Varistors, MOVs
Description:
DV SERIES 35V 4032 PKG SMD VARIS
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
3.4J
Features :
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
4032 (10080 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
61.6 V
Varistor Voltage (Min) :
50.4 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V