CVQ60K20BL1
Part Number:
CVQ60K20BL1
Description:
CVQ 60 K 20 B L1
Capacitance @ Frequency :
4100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
12 kA
Energy :
77J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V