V07X385E
Part Number:
V07X385E
Description:
VARISTOR 620V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
110 pF @ 1 kHz
Energy :
60J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V