V07X350E
Part Number:
V07X350E
Description:
VARISTOR 560V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
115 pF @ 1 kHz
Energy :
55J
Features :
Maximum AC Volts :
350 V
Maximum DC Volts :
450 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
616 V
Varistor Voltage (Min) :
504 V
Varistor Voltage (Typ) :
560 V