V07X330E
Part Number:
V07X330E
Description:
VARISTOR 530V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 kHz
Energy :
52J
Features :
Maximum AC Volts :
330 V
Maximum DC Volts :
435 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
583 V
Varistor Voltage (Min) :
477 V
Varistor Voltage (Typ) :
530 V