V07X275E
Part Number:
V07X275E
Description:
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 kHz
Energy :
43J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V