ERZ-E08E431
Part Number:
ERZ-E08E431
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10.5MM
Capacitance @ Frequency :
230 pF @ 1 kHz
Energy :
80J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10.5mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V