ERZ-V07V221CS
Part Number:
ERZ-V07V221CS
Description:
VARISTOR 220V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
190 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
19J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 8.5mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V