V07X230E
Part Number:
V07X230E
Description:
VARISTOR 360V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
170 pF @ 1 kHz
Energy :
36J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V