ERZ-E08E391
Part Number:
ERZ-E08E391
Description:
VARISTOR 390V 3.5KA DISC 10.5MM
Capacitance @ Frequency :
260 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
70J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10.5mm
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V