ERZ-VA5V680
Part Number:
ERZ-VA5V680
Description:
VARISTOR 68V 250A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
580 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
2.2J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V