ERZ-VA5V101
Part Number:
ERZ-VA5V101
Description:
VARISTOR 100V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
4J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V