ERZ-VA5V121
Part Number:
ERZ-VA5V121
Description:
VARISTOR 120V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
350 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
5J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V