ERZ-VA5V151
Part Number:
ERZ-VA5V151
Description:
VARISTOR 150V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
6.5J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V