ERZ-VA5D151
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-VA5D151
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 150V 800A DISC 5MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
6.5J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V