ERZ-VA5V391
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-VA5V391
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 390V 800A DISC 5MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
17J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V