ERZ-VA5D271
Part Number:
ERZ-VA5D271
Description:
VARISTOR 270V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
11J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
303 V
Varistor Voltage (Min) :
247 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V