ERZ-VA5V471
Part Number:
ERZ-VA5V471
Description:
VARISTOR 470V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
60 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
21J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V