ERZ-VA5V390
Part Number:
ERZ-VA5V390
Description:
VARISTOR 39V 250A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.2J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V