ERZ-VA5V470
Part Number:
ERZ-VA5V470
Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V