ERZ-VA5V241
Part Number:
ERZ-VA5V241
Description:
VARISTOR 240V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
10.5J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V