ERZ-VA5D201
Part Number:
ERZ-VA5D201
Description:
VARISTOR 200V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
1700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
8.5J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V