ERZ-E08E361
Part Number:
ERZ-E08E361
Description:
VARISTOR 360V 3.5KA DISC 10.5MM
Capacitance @ Frequency :
280 pF @ 1 kHz
Energy :
65J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10.5mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V