ERZ-E08F271
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-E08F271
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10.5MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
330 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
49J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10.5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
303 V
Varistor Voltage (Min) :
247 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V