ERZ-V07D220CS
Part Number:
ERZ-V07D220CS
Description:
VARISTOR 22V 500A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
3600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
1.3J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
24 V
Varistor Voltage (Min) :
20 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V