ERZ-V07D270CS
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-V07D270CS
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 27V 500A DISC 7MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
3400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
1.6J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V