ERZ-V07V391CS
Part Number:
ERZ-V07V391CS
Description:
VARISTOR 390V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
35J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V