ERZ-V07V201CS
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-V07V201CS
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 200V 1.75KA DISC 7MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
17.5J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V