ERZ-E08B201CS
Part Number:
ERZ-E08B201CS
Description:
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 10.5MM
Capacitance @ Frequency :
390 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
35J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10.5mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V