ERZ-E07E621
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-E07E621
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 620V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
135 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
80J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V