ERZ-E07A431CS
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERZ-E07A431CS
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 9MM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
210 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
60J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V