TMOV34S271EP
Part Number:
TMOV34S271EP
Description:
VARISTOR 430V 40KA SQUARE 34MM
In Stock:
17
Capacitance @ Frequency :
4500 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
40 kA
Energy :
550J
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
369 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V