TMOV25SP385M
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
TMOV25SP385M
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 620V 20KA SQUARE 25MM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
900 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
430J
Features :
Thermally Protected
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm, 3 Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V