TMOV25SP300M
Part Number:
TMOV25SP300M
Description:
VARISTOR 470V 20KA SQUARE 25MM
Capacitance @ Frequency :
1150 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
370J
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm, 3 Lead
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V