TMOV14RP550EL2T7
Part Number:
TMOV14RP550EL2T7
Description:
THERM PROTECT VARISTOR 14MM
In Stock:
10
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
190J
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
715 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V