TMOV20RP460EL2T7
Part Number:
TMOV20RP460EL2T7
Description:
VARISTOR 750V 10KA DISC 20MM
In Stock:
8
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
360J
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
610 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V