V275LA40CPX680
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V275LA40CPX680
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 421V 10KA DISC 20MM
In Stock:
66
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
7000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
320J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
453 V
Varistor Voltage (Min) :
389 V
Varistor Voltage (Typ) :
421 V