V175LA10CP
Part Number:
V175LA10CP
Description:
VARISTOR 270V 6.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
5000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
110J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V