V175LT20CP
Part Number:
V175LT20CP
Description:
VARISTOR 270V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
1400 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
220J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V